Регистрация | Забравена парола
Моля въведете вашите потребителско име и парола.

ТРИУМФ ЗА "ФОРМАТА НА ВОДАТА" НА 90-ите НАГРАДИ "ОСКАР"


05.03.2018  Текст:  Kastel

КЛАСАЦИИ

   

Американската киноакадемия връчи за 90-ти път наградите "Оскар". Големият победител тази година е фантастичната приказка "Формата на водата", удостоена с 4 статуетки (за най-добър филм, режисьор, музика и сценография). "Три билборда извън града" получи две статуетки (за най-добра актриса в главна роля и най-добър актьор в поддържаща роля), „Бягай!” спечели „Оскар” за най-добър оригинален сценарий, а „Призови ме с твоето име” – за най-добър адаптиран сценарий. 

ПОБЕДИТЕЛИТЕ В ОСНОВНИТЕ КАТЕГОРИИ:

Най-добър филм

"Формата на водата"
"Призови ме с твоето име"
"Най-мрачният час"
"Дюнкерк"
"Бягай"/Get Out
"Лейди Бърд"
"Невидима нишка"/Phantom Thread
"Вестник на властта"
"Три билборда извън града"

***
Най-добър актьор в главна роля

Гари Олдман - "Най-мрачният час"
Тимъти Шаламе, "Призови ме с твоето име"
Даниел Дей Люис, "Невидима нишка"/Phantom Thread
Даниел Калуя - "Бягай"/Get Out
Дензъл Уошингтън - Roman J. Israel, Esq.

***

Най-добра актриса в главна роля:

Франсис Макдорманд, "Три билборда извън града"
Сали Хокинс, "Формата на водата"
Мерил Стрийп - "Вестник на властта"
Марго Роби - "Аз, Тоня"
Сирша Ронан, "Лейди Бърд"

***

Най-добър режисьор:

Гийермо дел Торо, "Формата на водата"
Кристофър Нолан, "Дюнкерк"
Джордан Пийл, "Бягай"/Get Out
Грета Геруиг, "Лейди Бърд"
Пол Томас Андерсън, "Невидима нишка"/Phantom Thread

***

Най-добър оператор:

Роджър Дикинс, "Blade Runner 2049"
"Най-мрачният час"
"Дюнкерк"
"Mudbound"
"Формата на водата"

***

Актьор в поддържаща роля

Сам Рокуел, "Три билборда извън града"
Уилям Дефо - "Проектът "Флорида"
Ричард Дженкинс - "Формата на водата"
Кристофър Плъмър, "Всичките пари на света"
Уди Харелсън, "Три билборда извън града"

***

Актриса в поддържаща роля

Алисън Джани, "Аз, Тоня"
Мери Джей Блайдж, "Mudbound"
Лори Меткалф, "Лейди Бърд"
Октавия Спенсър, "Формата на водата"
Лесли Манвил, "Невидима нишка"/Phantom Thread

***

Оригинален сценарий

"Бягай"/Get Out
"The Big Sick"
"Лейди Бърд"
"Формата на водата"
"Три билборда извън града"

***

Адаптиран сценарий

"Призови ме с твоето име"
"The Disaster Artist"
"Логан"
"Играта на Моли"
"Mudbound"

***

Най-добър анимационен филм

"Тайната на Коко"
"Бебе бос"/The Boss Baby
The Breadwinner
"Бикът Фердинанд"
"Да обичаш Винсент"

***

Документален филм

"Icarus"
"Abacus: Small Enough to Jail"
"Faces Places"
"Last Man in Aleppo"
"Strong Island"

***

Неанглоезичен филм

"Фантастична жена", Чили
"The Insult", Ливан
"Нелюбов", Русия
"За тялото и душата", Унгария
"Квадратът", Швеция

***

Най-добра филмова музика

Александър Деспла, "Формата на водата"
Ханс Цимер, "Дюнкерк"
Джони Гринууд, "Невидима нишка"/Phantom Thread 
Картър Бъруел, "Три билборда извън града"
Джон Уилямс, "Междузвездни войни: последните джедаи"

***

Оригинална песен към филм

Remember Me от "Тайната на Коко"
Mighty River от "Mudbound"
Mystery of Love от "Призови ме с твоето име"
Stand Up for Something от Marshall
This is Me от "Най-великият шоумен"

Пълният списък на наградите може да видите тук.

 

 

 

 



Коментари (0)


Коментари

Публикувай нов коментар

Съдържанието на това поле е поверително и няма да бъде показвано публично.
CAPTCHA
Анти-спам
Image CAPTCHA
Въведете символите (слято), показани на картинката.

     

  

ФИЛМ НА ФОКУС


      

Повече по темата може да прочетете тук.
 

Брошура

Запишете се за нашия ежемесечен Newsletter!

Разпространи съдържание