Регистрация | Забравена парола
Моля въведете вашите потребителско име и парола.

ТРИУМФ ЗА "ФОРМАТА НА ВОДАТА" НА 90-ите НАГРАДИ "ОСКАР"


05.03.2018  Текст:  Kastel

НОВИНИ

   

Американската киноакадемия връчи за 90-ти път наградите "Оскар". Големият победител тази година е фантастичната приказка "Формата на водата", удостоена с 4 статуетки (за най-добър филм, режисьор, музика и сценография). "Три билборда извън града" получи две статуетки (за най-добра актриса в главна роля и най-добър актьор в поддържаща роля), „Бягай!” спечели „Оскар” за най-добър оригинален сценарий, а „Призови ме с твоето име” – за най-добър адаптиран сценарий. 

ПОБЕДИТЕЛИТЕ В ОСНОВНИТЕ КАТЕГОРИИ:

Най-добър филм

"Формата на водата"
"Призови ме с твоето име"
"Най-мрачният час"
"Дюнкерк"
"Бягай"/Get Out
"Лейди Бърд"
"Невидима нишка"/Phantom Thread
"Вестник на властта"
"Три билборда извън града"

***
Най-добър актьор в главна роля

Гари Олдман - "Най-мрачният час"
Тимъти Шаламе, "Призови ме с твоето име"
Даниел Дей Люис, "Невидима нишка"/Phantom Thread
Даниел Калуя - "Бягай"/Get Out
Дензъл Уошингтън - Roman J. Israel, Esq.

***

Най-добра актриса в главна роля:

Франсис Макдорманд, "Три билборда извън града"
Сали Хокинс, "Формата на водата"
Мерил Стрийп - "Вестник на властта"
Марго Роби - "Аз, Тоня"
Сирша Ронан, "Лейди Бърд"

***

Най-добър режисьор:

Гийермо дел Торо, "Формата на водата"
Кристофър Нолан, "Дюнкерк"
Джордан Пийл, "Бягай"/Get Out
Грета Геруиг, "Лейди Бърд"
Пол Томас Андерсън, "Невидима нишка"/Phantom Thread

***

Най-добър оператор:

Роджър Дикинс, "Blade Runner 2049"
"Най-мрачният час"
"Дюнкерк"
"Mudbound"
"Формата на водата"

***

Актьор в поддържаща роля

Сам Рокуел, "Три билборда извън града"
Уилям Дефо - "Проектът "Флорида"
Ричард Дженкинс - "Формата на водата"
Кристофър Плъмър, "Всичките пари на света"
Уди Харелсън, "Три билборда извън града"

***

Актриса в поддържаща роля

Алисън Джани, "Аз, Тоня"
Мери Джей Блайдж, "Mudbound"
Лори Меткалф, "Лейди Бърд"
Октавия Спенсър, "Формата на водата"
Лесли Манвил, "Невидима нишка"/Phantom Thread

***

Оригинален сценарий

"Бягай"/Get Out
"The Big Sick"
"Лейди Бърд"
"Формата на водата"
"Три билборда извън града"

***

Адаптиран сценарий

"Призови ме с твоето име"
"The Disaster Artist"
"Логан"
"Играта на Моли"
"Mudbound"

***

Най-добър анимационен филм

"Тайната на Коко"
"Бебе бос"/The Boss Baby
The Breadwinner
"Бикът Фердинанд"
"Да обичаш Винсент"

***

Документален филм

"Icarus"
"Abacus: Small Enough to Jail"
"Faces Places"
"Last Man in Aleppo"
"Strong Island"

***

Неанглоезичен филм

"Фантастична жена", Чили
"The Insult", Ливан
"Нелюбов", Русия
"За тялото и душата", Унгария
"Квадратът", Швеция

***

Най-добра филмова музика

Александър Деспла, "Формата на водата"
Ханс Цимер, "Дюнкерк"
Джони Гринууд, "Невидима нишка"/Phantom Thread 
Картър Бъруел, "Три билборда извън града"
Джон Уилямс, "Междузвездни войни: последните джедаи"

***

Оригинална песен към филм

Remember Me от "Тайната на Коко"
Mighty River от "Mudbound"
Mystery of Love от "Призови ме с твоето име"
Stand Up for Something от Marshall
This is Me от "Най-великият шоумен"

Пълният списък на наградите може да видите тук.

 

 

 

 



Коментари (0)


Коментари

Публикувай нов коментар

Съдържанието на това поле е поверително и няма да бъде показвано публично.
CAPTCHA
Анти-спам
Image CAPTCHA
Въведете символите (слято), показани на картинката.

     



 

Други



 

Подобни публикации

  

ФИЛМ НА ФОКУС


     

Повече по темата може да прочетете тук.
 

Брошура

Запишете се за нашия ежемесечен Newsletter!

Разпространи съдържание