Регистрация | Забравена парола
Моля въведете вашите потребителско име и парола.

ОБЯВИХА НОМИНАЦИИТЕ ЗА 93-те НАГРАДИ "ОСКАР"


15.03.2021  Текст:  Kastel

НОВИНИ

   

В Лос Анджелис бяха оповестени номинациите за 93-те награди "Оскар" на Американската академия за филмово изкуство и техника, които предстои да бъдат връчени на 25 април.

Филмът "МАНК" на Дейвид Финчър е претендент за най-много отличия с общо 10 номинации, включително за най-добър филм и най-добър режисьор. С по шест номинации са филмите: "Бащата", "Юда и черният Месия", "Минари", "Земя на номади", "Звук на метал" и "Процесът срещу Чикаго 7".
Както всички очаквахме, Мария Бакалова бе номинирана за ролята си в "Борат 2". Нейни съпернички за престижното отличие в категорията "най-добра актриса в поддържаща роля" са: Аманда Сейфрид, Глен Клоуз, Оливия Колман и корейката Юн Йо-джун. Комичното в случая е, че Мария Бакалова получи и номинация за антинаградите "Златна малинка" в категорията най-лоша екранна комбинация (Worst Screen Combo) заедно с Рудолф Джулиани за сцена от филма "Борат 2", съобщи БТА, цитирана от в. "Дневник".

 

ФИЛМИТЕ С НОМИНАЦИИ ЗА 93-те НАГРАДИ "ОСКАР"

Най-добър филм
„Бащата”
„Юда и черният Месия”
„Манк”
„Минари”
„Земя на номади”
„Момиче с потенциал”
„Звук на метал”
„Процесът срещу Чикаго 7"

Най-добър режисьор
Томас Винтерберг, „Още по едно”
Дейвид Финчър, „Манк”
Ли Айзък Чун, „Минари”

Клоуи Джао, „Земя на номади”
Емералд Фенел, „Момиче с потенциал”

Най-добър актьор
Риз Ахмед, „Звук на метал”
Чадуик Боузман, „Ма Рейни: Майката на блуса”
Антъни Хопкинс, „Бащата”
Гари Олдман, „Манк”
Стивен Юн, „Минари”

Най-добра актриса
Виола Дейвис, „Ма Рейни: Майката на блуса”
Андра Дей, „Съединените щати против Били Холидей”
Ванеса Кърби, „Парчета от една жена”
Франсис Макдорманд, „Земя на номади”
Кери Мълиган, „Момиче с потенциал”

Най-добра актриса в поддържаща роля
Мария Бакалова, „Борат 2”
Глен Клоуз, „Елегия за Хилбили”
Оливия Колман, „Бащата”
Аманда Сайфред, „Манк”
Юн Йо-джун, „Минари”

Най-добър актьор в поддържаща роля
Саша Барън Коен, „Процесът срещу Чикаго 7"
Даниъл Калуя, „Юда и черният Месия”

Лесли Одъм-мл., „Една нощ в Маями”
Пол Раджи, „Звук на метал”
Лекит Стенфилд, „Юда и черният Месия”

Най-добър адаптиран сценарий
„Борат 2”
„Бащата”
„Земя на номади”
„Една нощ в Маями”
„Белият тигър”

Най-добър оригинален сценарий
„Юда и черният Месия”
„Минари”
„Момиче с потенциал”
„Звук на метал”
"Процесът срещу Чикаго 7" 

Най-добър оператор
"Юда и черният Месия"
"Манк"
"Новини от света"
"Земя на номади"
 "Процесът срещу Чикаго 7"

Най-добър композитор
"Петима от една и съща кръв"
"Манк"
"Минари"
 "Новини от света" 
"Душа"

Най-добър монтаж
"Бащата"
"Земя на номади"
"Момиче с потенциал"
"Звук на метал"
"Процесът срещу Чикаго 7"

Най-добър чуждестранен филм
"Още по едно" (Дания)
"По-добри дни" (Хонгконг)
"Колектив" (Румъния)
"Човекът, който си продаде кожата" (Тунис)
"Къде отиваш, Аида?" (Босна и Херцеговина)

Пълният списък на номинираните може да прочетете тук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Коментари (0)


     



 

Други



 

Подобни публикации

  

ФИЛМИ НА ФОКУС



АНАЛИЗ – ТУК


 

 

 

 

ТОП ЕКРАНИЗАЦИИ

 
АНАЛИЗ – ТУК