Регистрация | Забравена парола
Моля въведете вашите потребителско име и парола.

НОМИНАЦИИ ЗА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ФИЛМОВИ НАГРАДИ’2013


10.11.2013  Текст:  Kastel

НОВИНИ

   

Европейската киноакадемия обяви по време на провеждащия се в Севиля фестивал на европейското кино заглавията на номинираните игрални филми за поредните 26-ти европейски филмови награди, които ще бъдат връчени на 7 декември  в Берлин. Тук може да видите списъка на игралните филми, от който са избрани тазгодишните претенденти за престижните отличия.

НОМИНАЦИИ ЗА ЕВРОПЕЙСКИТЕ 
ФИЛМОВИ НАГРАДИ’2013

НАЙ-ДОБЪР ЕВРОПEЙСКИ ИГРАЛЕН ФИЛМ (European Film 2013)

НАЙ-ДОБРА ЕВРОПЕЙСКА КОМЕДИЯ (European Comedy 2013)

НАЙ-ДОБЪР ЕВРОПЕЙСКИ РЕЖИСЬОР (European Director 2013)

  • Pablo Berger for BLANCANIEVES
  • Felix van Groeningen for THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN
  • Abdellatif Kechiche for LA VIE D’ADELE: CHAPITRES 1 & 2 (Adele: Chapters 1 & 2)
  • François Ozon for DANS LA MAISON (In the House)
  • Paolo Sorrentino for LA GRANDE BELLEZZA (The Great Beauty)
  • Giuseppe Tornatore for THE BEST OFFER

 НАЙ-ДОБРА ЕВРОПЕЙСКА АКТРИСА (European Actress 2013)

  • Keira Knightley in ANNA KARENINA
  • Veerle Baetens in THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN
  • Barbara Sukowa in HANNAH ARENDT
  • Naomi Watts in LO IMPOSIBLE (The Impossible)
  • Luminita Gheorghiu in POZITIA COPILULUI (Child's Pose) 

               НАЙ-ДОБЪР ЕВРОПЕЙСКИ АКТЬОР (European Actor 2013)

  • Jude Law in ANNA KARENINA
  • Johan Heldenbergh in THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN
  • Fabrice Luchini in DANS LA MAISON (In the House)
  • Toni Servillo in LA GRANDE BELLEZZA (The Great Beauty)
  • Tom Schilling in OH BOY

    НАЙ-ДОБЪР ЕВРОПЕЙСКИ СЦЕНАРИСТ (European Screenwriter 2013)


  • Tom Stoppard for ANNA KARENINA
  • Giuseppe Tornatore for THE BEST OFFER
  • Carl Joos & Felix van Groeningen for THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN
  • François Ozon for DANS LA MAISON (In the House)

Paolo Sorrentino & Umberto Contarello for LA GRANDE BELLEZZA (The Great Beauty) 

По-рано бяха обявени и номинациите за:

                НАЙ-ДОБЪР ЕВРОПЕЙСКИ КЪСОМЕТРАЖЕН ФИЛМ
                         (THE BEST EUROPEAN SHORT FILM 2013)

  • Vila do Conde Short Film Nominee
    CUT
    directed by Christoph Girardet & Matthias Müller
    Germany 2013, experimental, 12 min
  • Valladolid Short Film Nominee
    DOOD VAN EEN SCHADUW (Death of a Shadow)
    directed by Tom Van Avermaet
    Belgium/France 2012, fiction, 20 min
  • Venice Short Film Nominee
    HOUSES WITH SMALL WINDOWS
    directed by Bülent Öztürk
    Belgium 2013, fiction, 15 min
  • Drama Short Film Nominee
    LA LAMPE AU BEURRE DE YAK (Butter Lamp)
    directed by Hu Wei
    France/China 2013, fiction, 15 min
  • Krakow Short Film Nominee
    LETTER
    directed by Sergei Loznitsa
    Russia/theNetherlands 2012, documentary, 20 min
  • Berlin Short Film Nominee
    MISTERIO (Mistery)
    directed by Chema García Ibarra
    Spain 2013, fiction, 12 min
  • Cork Short Film Nominee
    MORNING
    directed by Cathy Brady
    Ireland/UK 2012, fiction, 20 min
  • Ghent Short Film Nominee
    AS ONDAS (The Waves)
    directed by Miguel Fonseca
    Portugal 2012, fiction, 22 min
  • Bristol Short Film Nominee
    ORBIT EVER AFTER
    directed by Jamie Stone
    UK 2013, fiction, 20 min
  • Clermont-Ferrand Short Film Nominee
    SKOK (Jump)
    directed by Petar Valchanov & Kristina Grozeva
    Bulgaria 2012, fiction, 30 min
  • Tampere Short Film Nominee
    SONNTAG 3 (Sunday 3)
    directed by Jochen Kuhn
    Germany 2012, animation, 14 min
  • Sarajevo Short Film Nominee
    A STORY FOR THE MODLINS
    directed by Sergio Oksman
    Spain 2012, documentary, 26 min
  • Rotterdam Short Film Nominee
    THOUGH I KNOW THE RIVER IS DRY
    directed by Omar Robert Hamilton
    Egypt/Palestine/UK/Qatar 2013, fiction, 20 min
  • Grimstad Short Film Nominee
    YADERNI WYDHODY (Nuclear Waste)
    directed by Myroslav Slaboshpytskiy
    Ukraine 2012, fiction, 25 min
  • Locarno Short Film Nominee
    ZIMA
    directed by Cristina Picchi
    Russia 2013, documentary/experimental, 12 min

                     НАЙ-ДОБЪР ЕВРОПЕЙСКИ ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ
                                    (European Documentary 2013)

  • THE ACT OF KILLING
    Denmark/Norway/UK, 159 min
    DIRECTED BY: Joshua Oppenheimer
    PRODUCED BY: Signe Byrge Sørensen
  • L'ESCALE (Stop-Over)
    Switzerland/France, 100 min
    WRITTEN & DIRECTED BY: Kaveh Bakhtiari
    PRODUCED BY: Elisa Garbar, Heinz Dill, Olivier Charvet & Sophie Germain
  • L'IMAGE MANQUANTE (THE MISSING PICTURE)
    France/Cambodia, 90 min
    WRITTEN & DIRECTED BY: Rithy Panh
    PRODUCED BY: Catherine Dussart 

     EВРОПЕЙСКО ОТКРИТИЕ – НАЙ-ДОБЪР ЕВРОПЕЙСКИ ДЕБЮТ НА 2013


  • ÄTA SOVA DÖ (Eat Sleep Die)
    Sweden, 104 min
    WRITTEN & DIRECTED BY: Gabriela Pichler
    PRODUCED BY: China Åhlander
  • CALL GIRL
    Sweden/Norway/Ireland/Finland, 133 min
    DIRECTED BY: Mikael Marcimain
    WRITTEN BY: Marietta von Hausswolff von Baumgarten
    PRODUCED BY: Mimmi Spång
  • MIELE
    Italy/France, 90 min
    DIRECTED BY: Valeria Golino
    WRITTEN BY: Francesca Marciano, Valia Santella & Valeria Golino
    PRODUCED BY: Riccardo Scamarcio, Viola Prestieri, Anne-Dominique Toussaint & Raphaël Berdugo
  • OH BOY
    Germany, 83 min
    WRITTEN & DIRECTED BY: Jan Ole Gerster
    PRODUCED BY: Marcos Kantis & Alexander Wadouh
  • LA PLAGA (The Plague)
    Spain, 85 min
    WRITTEN & DIRECTED BY: Neus Ballús
    PRODUCED BY: Pau Subirós

    Пълният списък на номинациите може да намерите  ТУК

 



Коментари (0)


     



 

Други



 

Подобни публикации