Регистрация | Забравена парола
Моля въведете вашите потребителско име и парола.

"АРГО" И "КЛЕТНИЦИТЕ" ТРИУМФИРАХА НА ЦЕРЕМОНИЯТА ЗА ВРЪЧВАНЕ НА НАГРАДИТЕ "ЗЛАТЕН ГЛОБУС"


14.01.2013  Текст:  Kastel

НОВИНИ

   

"Арго" и "Клетниците" триумфираха на 70-ата церемония по връчване на наградите "Златен глобус". Първият победи в категорията за най-добър драматичен филм, а вторият - за най-добър мюзикъл или комедия. 

Както е известно, тези награди, определяни чрез гласуване от членовете на Гилдията на чуждестранните журналисти в Холивуд, са един от най-точните индикатори за това, кои ще спечелят и най-престижните филмови отличия – „Оскар”-ите. "Арго" бе отличен със "Златен глобус" и за най-добър режисьор в лицето на Бен Афлек, който изпълнява и главната роля в този филм за рискована операция на ЦРУ в Техеран през 1980 г.
40-годишният актьор, чието най-голямо постижение до момента е "Оскар"-ът за сценария на "Добрия Уил Хънтинг", поделен с Мат Деймън, спечели втория си "Златен глобус" вече за режисура, побеждавайки такива утвърдени режисьори като Стивън Спилбърг ("Линкълн"), Анг Лий ("Животът на Пи"), Куентин Тарантино ("Джанго без окови") и Катрин Бигълоу ("Враг номер едно"). "Арго" е едва третият пълнометражен филм за Бен Афлек като режисьор.

Напълно очаквано Даниел Дей-Луис получи "Златен глобус" за най-добър актьор в драма за своето изпълнение в "Линкълн" на Спилбърг. В същата категория при жените победи Джесика Частейн за ролята си във филма на Катрин Бигълоу "Враг номер едно" (Zero Dark Thirty).
Победители за най-добри актьорски изпълнения в комедия или мюзикъл станаха Хю Джакман ("Клетниците") и Дженифър Лорънс за "Наръчник на оптимиста" (Silver Linings Playbook).
Куентин Тарантино получи "Златен глобус" за сценария на "Джанго без окови", а Кристоф Валц бе отличен като най-добър поддържащ актьор за чудесното си изпълнение в същия филм.
Както се очакваше - "Златен глобус" за най-добър чуждестранен филм спечели Михаел Ханеке с новата си творба "Любов"
 (Amour). 
Списъкът с наградите във всички категории може да видите тук



Коментари (0)


     



 

Други



 

Подобни публикации

 

    
    КИНОТО НА ПРЕХОДА – ВЧЕРА И ДНЕС
    (видео подкаст)